DREVOSTAVB

Drevostavby nie sú len o rýchlej výstavbe, ale najmä o kvalite, komforte bývania a nízkych prevádzkových nákladoch na bývanie. Všetky opatrenia (vzduchotesnosť, izolácia, rekuperácia, kvalitné okná, eliminácia tepelných mostov), ktoré sa dodržia pri výstavbe Vám dlhodobo šetria peniaze a zároveň Vám zvýšia komfort bývania. 

2020

Už v roku 2020 by sa mali všetky nové budovy stavať s takmer nulovou spotrebou energie.

"KONŠTRUKCIA PRE ENERGETICKY EFEKTÍVNE DOMY"


"VŠETKY VÝHODY NA PRVÝ POHĽAD"

Difúzia

Konštruckia aj pri svojej väčšej hrúbke (46 cm), je vďaka použitým materiálom stále difúzne otvorená.

Súčiniteľ prechodu tepla

Vzhľadom na hrúbku použitej tepelnej izolácie dosahuje stena výborné U hodnoty na úrovni 0,09 W/m2K .

Variabilita zloženia

Fasádu a jednotlivé zloženie vrstiev je možné voliteľne upravovať podľa požiadaviek zákazníka

Konštrukcia

Progresívna konštrukcia steny drevostavby je navrhnutá s prerušeným tepelným mostom, čo eliminuje slabé miesta v jednotlivých detailoch. 

Materiály

Kombinácia použitých materiálov, bola vyberaná tak, aby bol čo najviac využitý ich potenciál a nezaťažovali životné prostredie. 

Nezávislost'

Daná skladba zvyšuje nezávislosť na cenách energie, nakoľko na zabezpečenie tepelnej pohody je spotrebované malé množstvo energie. Starostlivý výpočet a návrh danej skladby zaručuje výrazne splnenie normy pre rok 2020.

"INŠPIROVANÉ PRÍRODOU - EFEKTIVITA"

 

"Z LÁSKY K DREVU"

Strom nie je len krásny na pohľad, ale pohlcuje CO2 a vylučuje kyslík. Drevo vieme ľahko opracovať a vieme efektívne využiť každý jeho kúsok. Tým, že sa s ním dobre pracuje, tak pri jeho spracovaní sa neuvoľní väčšie množstvo CO2 ako dokázal strom počas svojho života pohltiť a premeniť na biomasu. Má pasívnu bilanciu CO2, to nemôže povedať žiadny tradičný stavebný materiál, pri výrobe ktorých sa spotrebuje omnoho viac energie a uvoľní sa oveľa väčšie množstvo CO2, to je hlavný dôvod prečo by sme mali používať drevo ako stavebný materiál častejšie. Vieme ho aj efektívne zabudovať pri rámovej konštrukcií, kde sa používa málo materiálu. 

Ideálny stavebný materiál

Drevo je úžasný materiál, obnoviteľná surovina. Prináša nám nekonečné množstvo spracovateľských alternatív a dennodenne s ním prichádzame do kontaktu v rôznych podobách. V stavebníctve sa uplatňuje ako surovina na výrobu rôznych veľkoplošných materiálov, ako aj hlavný nosný prvok pre drevostavby, halové či mostové konštrukcie. Združuje v sebe viacero výhod v porovnaní s inými stavebnými materiálmi: pružnosť, pevnosť, estetika, pohodlie, vysoká udržateľnosť produkcie, pasívna CO2 bilancia, izolácia a ďalšie.  Drevo má aj svoje nevýhody, ktoré však už pri jeho zabudovaní vieme eliminovať.

Drevo si vieme sami "vypestovať" to znamená, že pri zodpovednej práci lesníkov a lesných hospodárstiev ho budeme mať stále dostatok. Je však na škodu, keď vidíme ako sa vo veľkom vyrába papier a obalové materiály, či kúri drevom čo vieme priamo obmedziť.